Celem szkolenia jest zapoznanie jego Uczestników z mechanizmami prania brudnych pieniędzy w sposób ułatwiający ich rozpoznawanie, a także procesami powiadamiania o ich wykryciu właściwych organów administracji publicznej.
Po odbyciu szkolenia jego Uczestnicy m.in.:
- dzięki zastosowaniu nabytej wiedzy będą mogli efektywnie reagować na transakcje podejrzane,
- będę mogli w sposób właściwy wypełniać ciążące na nich obowiązki, a tym samym nie będą narażeni na pociągnięcie do odpowiedzialności z tego tytułu,
- w sposób praktyczny zapoznają się z technikami i metodami identyfikacji transakcji podejrzanych, a także wewnętrznymi procedurami ułatwiającymi to zadanie.
Zobacz przykładowy program szkolenia Przedstawiony poniżej PROGRAM SZKOLENIA jest przykładowy i w każdym wypadku może zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb Klienta. 1. Podstawowe definicje przydatne dla poznania problemu prania „brudnych pieniędzy”. 2. Źródła „brudnych pieniędzy”. 3. Etapy i metody prania pieniędzy. 4. Obowiązki jednostek obowiązanych w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy. 5. Rozpoznawanie transakcji podejrzanych: 6. Czynności podejmowane przez instytucje obowiązane po rozpoznaniu transakcji podejrzanej. 7. Wewnętrzne procedury instytucji obowiązanych umożliwiające wykonywanie ciążących na nich obowiązków -jak je przygotować? 8. Nadzór nad instytucjami obowiązanymi. 9. Generalny Inspektor Informacji finansowej – funkcje i kompetencje tego organu: 10. Odpowiedzialność instytucji obowiązanych za niewykonanie lub nienależyte wykonanie ciążących na nich obowiązków.
Szkolenie skierowane jest m.in. do pracowników instytucji finansowych, biur rachunkowo-księgowych, zakładów ubezpieczeń, a także wszystkich przedsiębiorców zawierających w ramach swojej działalności transakcje, których wartość osiąga 15.000 euro lub więcej.