Głównym celem szkolenia jest wyposażenie jego Uczestników we wszelkie niezbędne informacje służące ochronie ich interesów w zakresie wypracowanej w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa własności intelektualnej.
Po odbyciu szkolenia jego Uczestnicy m.in.:
- poznają możliwości wypracowywania we własnym zakresie, bądź korzystania z ogólnodostępnych źródeł przy tworzeniu takich „narzędzi” efektywnego promowania i rozwijania przedsiębiorstwa, jak know-how, znak towarowy czy patenty,
- zapoznają się z potencjalnymi ryzykami związanymi z ich ochroną oraz wynikającymi z tego problemami, a także poznają sposoby na ich zwalczanie i zapobieganie.
Zobacz przykładowy program szkolenia Przedstawiony poniżej PROGRAM SZKOLENIA jest przykładowy i w każdym wypadku może zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb Klienta. 1. Znaki towarowe, z uwzględnieniem w szczególności takich zagadnień jak: 2. Wnalazki, wzory użytkowe i przemysłowe, z uwzględnieniem w szczególności postępowania patentowego 3. Utwory (w kontekście majątkowych i osobistych praw autorskich), z uwzględnieniem w szczególności takich zagadnień jak: 4. Know-how a tajemnica przedsiębiorstwa (porównanie tych dwóch instytucji, określenie ich wartości dla przedsiębiorstwa, wskazanie metod ochrony przed nieuprawnionym ujawnieniem osobom trzecim, a także możliwości rozporządzania nimi). 4. Sposoby prawnej ochrony własności intelektualnej i przemysłowej przedsiębiorstwa (w tym na etapie negocjacji i zawierania stosownych umów). 5. Naruszenie własności intelektualnej i przemysłowej przedsiębiorstwa – metody, zasady i terminy dochodzenia swoich roszczeń przez przedsiębiorcę. Szkolenie skierowane jest tak naprawdę do każdego przedsiębiorcy, w szczególności tych, których działalność opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach bądź szczególnej technologii, jak również osób zainteresowanych zagadnieniami własności intelektualnej i przemysłowej.