Głównym celem szkolenia jest przedstawienie jego Uczestnikom zasad i warunków odpowiedzialności wspólników i członków organów spółek kapitałowych (tj. sp. z o.o. i S.A.), ze szczególnym uwzględnieniem rodzajów oraz zakresów tejże odpowiedzialności.
Po odbyciu szkolenia jego uczestnicy m.in.:
- nabędą niezbędną wiedzę w zakresie zasad i warunków ponoszenia odpowiedzialności za zobowiązania sp. z o.o. lub S.A.,
- nabędą umiejętność rozpoznawania głównych problemów, jakie pojawiają się w związku z prowadzeniem spraw i reprezentacją sp. z o.o. lub S.A., a także poznają praktyczne sposoby na zapobieganie lub rozwiązywanie tychże problemów.
Zobacz przykładowy program szkolenia Przedstawiony poniżej PROGRAM SZKOLENIA jest przykładowy i w każdym wypadku może zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb Klienta. 1. Zakres i rodzaje odpowiedzialności na gruncie prawa polskiego (z uwzględnieniem przepisów m.in. kodeksu cywilnego, kodeksu spółek handlowych, ordynacji podatkowej, kodeksu pracy). 2. Zdarzenie / szkoda / związek przyczynowo-skutkowy, tj. warunki odpowiedzialności. 3. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (w tym również w organizacji): 4. Spółka akcyjna (w tym również w organizacji): 5. Możliwość zwolnienia się z odpowiedzialności przez wspólników sp. z o.o. i członków organów spółek kapitałowych lub ograniczenia zakresu ich odpowiedzialności.
Szkolenie skierowane jest w szczególności do wspólników, członków zarządu i rady nadzorczej sp. z o.o. lub S.A.,innej niż wymieniona powyżej kadry zarządzającej takich spółek, jak również do podmiotów zamierzających rozpocząć swoją działalność gospodarczą w formie sp. z o.o. lub S.A., bądź zastanawiających się nad zmianą na jedną z nich dotychczasowej formy prawnej prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa.